Kalibrasyon Damga ve Muayene

Anasayfa » Kalibrasyon Damga ve Muayene

ege-tartı-sistemleri-periyodik-damga

EGE TARTI SİSTEMLERİ SAN. VE .TİC LTD. ŞTİ. ;

İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ne Beyanname dilekçesinin verilmesi, Fon ücretlerinin yatırılması, Ölçü ayar memurundan randevu alınmasına kadar evraksal işlemleri takip etmektedir.

Taşıt Kantarlarının Damga – Muayene ve Kalibrasyon işlemleri M1 sınıfı etalon kütleler ile (TS EN45501 standartlarında ve 2009/23/AT Otomatik Olmayan Tartı Aletleri yönetmeliğine uygun olarak) yetki belgeli teknik personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Müşterilerimize daha iyi ve zamanında hizmet sunabilmek için firmamıza ait (Hidrolik Vinç Düzenekli) Kalibrasyon aracımız bulunmaktadır. Kalibrasyon aracımız, her yıl Makine Mühendisleri Odası tarafından muayene edilerek Akredite ettirilir.  Kalibrasyon aracımız Vinç Operatör Belgeli uzman personelimiz tarafından kullanılmaktadır.

Periyodik Muayene ve Damgalama

Alım satım işlemlerinde kullanılan tartı aletlerinin güvenliği damga ile sağlanmaktadır. Her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene ve damgalama yetkisi 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu gereği, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri’ne ait bulunmaktadır. Bununla birlikte ölçü ve ölçü aletlerinin muayene ve ayar işlemlerinde kanun Bakanlığa tamir ve ayar yetki belgesine sahip resmi ve özel kuruluşlara ait laboratuvar, ayar istasyonları ve atölyelerden faydalanma imkanı sağlamıştır. Bu kapsamda şirketimiz; Ege bölgesinde yayılmış geniş servis ağı, tamir ve ayar yetki belgesine sahip ve nitelikli teknik kadromuz ve tam donanımlı gezici kalibrasyon araçlarımız ile hizmetinizdedir.